Nevşehir
  • Heaven Cave House hoşgeldiniz

  • Kapadokya'nın Kalbinde çiçeklerle bezenmiş bahçemizde huzuru keşvedin

  • Türk hamamızda rahatlayıp tatilin tadını çıkartın

  • Otantik geleneksel Osmanlı kaya evi

Heaven Cave House hoşgeldiniz

Otelimiz Ürgüp şehir merkezinde olup, iki bölümden oluşur. Bir bölüm Rum Evi (yaklaşık 400 yıllık) diğeri Türk Evi (yaklaşık 80 yıllık) dir. Sessiz, gölgeli, çiçeklerle dolu bahçesinde kahvaltının keyfini çıkartabilir, kaya evleri manzarasında geniş terasımızda Şarabınızı yudumlayabilirsiniz. Kendinizi Sıcak aile ortamında evinizde hissedeceğiniz Heaven Cave House da ekibimiz ile sizi dört gözle beklemekteyiz.

Suite

Suite (Aile Odası) Kahvaltı dahil

Suit odamız aynı zamanda aile odamızdır 5 kişilik aile rahatlıkla kalabilir kaya oymalı odamiz iki bölümden oluşur ebebeyin odası ayrı ve birde salonu mevcuttur. Odamızda jakuzi vardır.Geniş ve aydınlık olup bahçe içersinde ayrı bir girişe sahiptir.ücretsiz internet ,saç kurutma , su ısıtıcısı ve çay kahve ikramı mevcuttur..


Devamı
Deluxe Oda

Delüks Oda Kahvaltı dahil

Deluxs odalarımız geniş ferah ve her biri farklı dizayn edilmiştir.oturma alanı hepsinde mevcuttur .Geleneksel bölgeye has taşlardan yapılmış odalarımız kışın sıcak, yazın serindir ve bahçe manzaralı odalarımızda ücretsin internet olanağı sunulmaktadır. Odalarımızın hepsinde su ısıtıcısı, çay, kahve ikramları bulunmaktadır.


Devamı
Standart Oda

Standart Oda Kahvaltı dahil

Geleneksel bölgeye has taşlardan yapılmış odalarımız kışın sıcak, yazın serindir ve bahçe manzaralı odalarımızda ücretsin internet olanağı sunulmaktadır. Odalarımızın hepsinde su ısıtıcısı, çay, kahve ikramları bulunmaktadır.Standart odalarımızın bazılarında İki ayrı yatak bazılarında da çift kişilik büyük yatak mevcuttur..


Devamı

Türk Hamami Devamı

Temizlenmenin tarihi günümüzden yüz binlerce yıl öncesine gidiyor. Farklı coğrafyalardaki farklı kültürler, temizlik konusunda benzer gelenekler ve ritüeller geliştirdiler: Yıkanmak için kapalı yerler inşa etme tarihi Hindistan, eski Mısır, antik Ege ve Yunan uygarlıklarına kadar uzanıyor.

Arkeolojik çalışmalarda farklı tarihlere uzanan hamam kalıntıları bulunmuş olsa da, günümüz hamamlarına çok benzer işlevler gören, içi ısıtılan, sıcak su akan binaların yaygın olarak ilk kez M.Ö. 5. yüzyılda Atina'da kullanıldığı kabul ediliyor.

Anadolu'ya gelen Türkler beraberinde getirdikleri banyo geleneğini Roma ve Bizans gelenekleriyle birleştirdi.

Kapadokya Devamı

KAPADOKYA İnsan yerleşimi Paleolitik döneme kadar uzanmaktadır. Hititler'in yaşadığı topraklar daha sonraki dönemlerde Hrıstiyanlığın en önemli merkezlerinden biri olmuştur. Kayalara oyulan evler ve kiliseler, bölgeyi Roma İmparatorluğu'nun baskısından kaçan Hıristiyanlar için devasa bir sığınak haline getirmiştir.
Kapadokya bölgesi, başta Nevşehir olmak üzere Kırşehir, Niğde, Aksaray ve Kayseri illerine yayılmış bir bölgedir.
Bugün kullanılan Kapadokya adı, Pers dilinde "Güzel Atlar Ülkesi" anlamına gelir.

Kapadokya bölgesi, doğa ve tarihin bütünleştiği bir yerdir. Coğrafi olaylar Peribacaları'nı oluştururken, tarihi süreçte, insanlar da bu peribacalarının içlerine ev, kilise oymuş, bunları fresklerle süsleyerek, binlerce yıllık medeniyetlerin izlerini günümüze taşımıştır. İnsan yerleşimlerinin Paleolitik döneme kadar uzandığı Kapadokya'nın yazılı tarihi Hititlerle başlar. Tarih boyunca ticaret kolonilerini barındıran ve ülkeler arasında ticari ve sosyal bir köprü kuran Kapadokya, İpek Yolu'nun da önemli kavşaklarından biridir.

Bölge günümüzde turizm açısından büyük bir öneme sahiptir. Avanos, Ürgüp, Göreme, Akvadi, Uçhisar ve Ortahisar Kaleleri, El Nazar Kilisesi, Aynalı Kilise, Güvercinlik Vadisi, Derinkuyu, Kaymaklı, Özkonak Yeraltı Şehirleri, Ihlara Vadisi, Selime Köyü, Çavuşin, Güllüdere Vadisi, Paşabağ-Zelve belli başlı görülmesi gereken yerlerdir. Kayalara oyulmuş geleneksel Kapadokya evleri ve güvercinlikler yörenin özgünlüğünü dile getirirler. Bu evler ondokuzuncu yüzyılda yamaçlara ya kayaların ya da kesme taştan inşa edilmişlerdir. Bölgenin tek mimarı malzemesi olan taş yörenin volkanik yapısından dolayı ocaktan çıktıktan sonra yumuşak olduğundan çok rahat işlenebilmekte ancak hava ile temas ettikten sonra sertleşerek çok dayanıklı bir yapı malzemesine dönüşmektedir. Kullanılan malzemenin bol olması ve kolay işlenebilmesinden dolayı yöreye has olan taş işçiliği gelişerek mimari bir gelenek halini almıştır. Gerek avlu gerekse ev kapılarının malzemesi ahşaptır. Kemerli olarak yapılmış kapıların üst kısmı stilize sarmaşık veya rozet motifleriyle süslenmiştir. Yöredeki güvercinlikler 19. yüzyılın sonları, 18. yüzyılda yapılmış küçük yapılardır. İslam resim sanatını göstermek açısından önemli olan güvercinliklerin bir kısmı manastır veya kilise olarak inşa edilmişlerdir. Güvercinliklerin yüzeyi yöresel sanatçılar tarafından zengin bezemeler, kitabeler ile süslenmişlerdir. Bölge şarapçılık ve üzüm yetiştiriciliği ile de ünlüdür. Kapadokya'yı eskiden ev olarak kullanıyorlardı. Bu yüzden şimdi kalıntılar çıkartılıyor. Bunlar tarihi eser olarak koruma altına alınıyor.